Tiflis İvan Cavahişvilli Devlet Üniversitesi      Kaliteli eğitim ve yabancı dilde bir üniversite eğitimi hayal demeyin! Siz en iyisi Tiflis İvan Cavahişvili Devlet Üniversitesi’niaraştırmaya başlayın ve bu üniversiteye yerleşebilmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Bunun için ne mi yapmalısınız. Sadece Euro Star eğitim danışma merkezi ile İletişim kurmanız yeterli görülmektedir. Euro Star Eğitim danışma bürosu size istediğiniz bilgiyi verecek ve üniversiteye kayıt aşamasında size gereken desteği sağlayacaktır. Gürcistan’ın ana dili olan gürcüce konusunda zorluk yaşamamanız amacıyla Gürcüce dil eğitimi almanıza yardımcı olacak olan hazırlık eğitim aşamanız sizin Gürcistan’a uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır. 1200 ABD doları vererek alacağınız hazırlık eğitimi sonunda başarı göstermeniz durumunda ertesi yıl akademik eğitiminiz için 1100- 1350 ABD doları yatırmanız yeterli görülmektedir.


      Tiflis İvan Cavahişvili Devlet Üniversitesi aldığınız eğitimde en iyi olabilmeniz amacıyla elinden gelen çabayı göstermektedir. Gerek akademik eğitimin niteliği gerekse öğretim elemanlarının alanlarında uzman oluşu sizin alacağınız eğitim sonrası başarılı olabilmenizde büyük önem taşımaktadır.Başarılı bir eğitimin kaliteli olmasını belirleyen niteliklerinden bir tanesi de alacağınız eğitimde size sunulan eğitim ortamlarının iyi olmasından geçmektedir. Bundan kasıt bilgisayar laboratuarları, bilim merkezleri, teknolojik donanıma sahip araç gereç temini, geniş bilgi hazinesine sahip bir kütüphane nuluyor olmasıdır. Bu eğitim ortamlarını en iyi şekilde değerlendiren öğrenciler okudukları bölümde istedikleri başarıya ulaşabilmektedirler.

      Öğrencilerin başarılı olmasında etkili olan faktörlerden bir tanesi de Bologno eğitim kriterlerinin uygulanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bologno ilkelerine göre öğrencilere aldıkları teorik bilgiyi uygulamaya geçirmesi istenmektedir. Uygulama aşamasında öğrenci eğitici sunumlar yapabilir ya da uyulama eğitim dersinde önceden denenmemiş bir buluşu sunabilir. Öğrenci değişim programı olarak bilinen Erasmus’un öğrenciler üzerindeki etkisi de yadsınamaz; çünkü Erasmus sayesinde farklı yerlerden gelen öğrencilerle üniversitemize adeta bir bilgi akışı gerçekleşmektedir. Üniversitemize yerleşebilmek amacıyla hazırlamanız gereken birtakım evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar arasında ÖSYM sonuç belgesi, başvuru yapacağınız ülke diline çevrilmiş lise diploması, sağlık raporu ve AIDS testi, pasaport aslı ve örneği, 8 adet vesikalık fotoğraf, ikametgâh belgesi, dilekçe, kimlik aslı ve örneği yer almaktadır.