Gürcistan Havacılık Üniversitesi      Gürcistan Havacılık Üniversitesi, havacılık teknoloji alanında teknik alanda ve teknoloji üretiminde büyük bir tecrübeye sahiptir. Mikheilk Grigorashvili, Robert Kinosashivili, Giorgi BeriaShvili dünya havacılığının gelişmesine büyük katkı sağlamış Gürcühavacılarındandır.Sovyetler Birliği'nin çökmesiyle birçok ülke havacılık alanında problem yaşamıştır. Çünkü havacılık personelinin yurtdışında eğitim alması masraflıydı bu nedenle 1990'lardan sonra Gürcistan'da yüksek havacılık okulu kuruldu. Bu okul hem ulusal girişimcilik konusunda hem de aldığı destekler nedeniyle özeldir.
        Okul Gürcistan Hükümeti, Gürcistan Teknik Üniversitesi Dekanı Gocha Chogovadze tarafından desteklenmiştir. Gürcistan Havacılık Üniversitesi yedi fakülte ve sekiz bölümden oluşmaktadır. Üniversite, Kharkov Havacılık Üniversitesi, Saint Petersburg Sivil Havacılık Akademisi ve Boeing ile sıkı ilişkiler içerisinde olmakla birlikte yurtdışı yabancı öğrencilerin davet edilmesiyle ilgili anlaşmaları bulunan prestijli bir üniversitedir.

      Gürcistan Havacılık Üniversitesi, ATC uçuş harekât görevlileri ve pilotları hava taşımacılığı uçak kullanımını hedefleyerek eğitim vermektedir. Amatör pilot eğitimi hazırlık dönemi 6 ay sürmekle beraber toplam uçuş 50 saattir. Ticari havacılık lisans mezunu için hazırlık dönemi 4 yıl ve toplam uçuş 150 saattir. Yüksek profesyonel eğitime sahip ticari havacılık pilotu hazırlık dönemi 2 yıl ve toplam uçuş 150 saattir. Hava trafik kontrolü hazırlık lisans mezunu 4 yıl, yüksek profesyonel eğitim 2 yıl olmakla birlikte eğitim 70 sivil ve 40'ın üzerinde askeri havacılık pilotu tarafından verilmektedir. Üniversite mezunları ikinci pilot, uçak komutanı ve ATC yöneticisi olarak görevlerini yerine getirmektedirler. Üniversitede eğitim uçuşları güvenliği, yüksek havacılık teknolojileri ve üst düzey profesör eğitmenleri yanı sıra deneyimli pilotlarla yönetilmektedir.
      Gürcistan Havacılık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi; uçak üretimi ve teknik kullanım, a/c havacılık elektronik sistemleri ve el sistemlerinin teknik kullanımı, uçuş destek amaçlı radyo ile konum belirleme ve radyo navigasyon komplekslerinin teknik kullanımı, bilgisayar simülasyon ve otomatikleştirilmiş uçuş yönetimi kontrol sistemi ve yönetim alanında bilgisayar teknolojileri eğitimleriyle kalitesini yükseltmiştir. Öğrenciler eğitim kurumunun teknolojik laboratuvarlarında ve hava şirketlerinde ayrıca Tbilaviamsheni tesislerinde pratik eğitim almaktadırlar. Üniversite mezunları sivil havacılık alanında, askeri endüstride ve kamusal sektörlerde istihdam olanağı sunmaktadır. Üniversite 2007 yılında ilk mezunlarını vermiştir.