Tiftlis Devlet Tıp Üniversitesi      Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi,lisans ve master yapacak öğrenci adaylarına dünya standartlarında ve köklü bir eğitim kurumu çatısı altında yükseköğrenim imkânı sunuyor. Eğitim tercihini Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nden yana yapan öğrenciler, geleceğe sadece bilgi açısından değil, tam anlamı ile donanımlı olarak başlayabiliyor.

      Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi kurulduğu 1918 yılından bu yana, öğrencilere en çağdaş ve en sağlıklıbilgi aktarımı ile adından söz ettirmektedir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan seçkin eğitim kurumunun, eğitimini tamamlayan öğrencilerine verdiği diploma tüm dünya üzerinde ve Türkiye’de YÖK Kurumu tarafından kabul görmektedir Öğrenci bu üniversiteden aldığı diploması ile dünyanın herhangi bir yerinde kariyer yapabilme imkânı bulabilmektedir.

      Uluslararası Üniversiteler Birliği ve Avrupa Tıp Eğitimi Birliği’ne üye olan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi,her açıdan avantajlı bir eğitim imkânının kapılarını tüm gençlere açıyor ve sağladığı ayrıcalıklardan daha fazla gencin yararlanmasını amaçlıyor.
Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayan öğrenci, isteği doğrultusunda yüksek lisans ve doktora eğitimi alabiliyor. Bu eğitimi almak için ayrıca bir sınava girme zorunluluğunun olmadığı köklü eğitim kurumu ayrıca, TUS sınavına girmeden uzmanlaşma imkânı sağlıyor.Bir sömestri dönemiTiflis Devlet Tıp Üniversitesinde eğitim alan öğrenci, ERASMUS ve SOKRATES uygulamalarından yararlanıp, Avrupaüzerindeki başka bir üniversite kurumunda 2 dönem eğitim alabiliyor.

      Tiflis Devlet Üniversitesinde öğrenciye sunulan imkânlar sağlıklı ve ileriye dönük eğitimimkânı sağlıyor. 15 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler, öğretim görevlileri ile daha yakın diyalog kurabiliyor. İnternet ve bilgisayar ortamı, tam donanımlı kütüphanesi ile öğrencinin bilgiye en kısa yoldan ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Bilimsel çalışmalara yönelik aktiviteler ile öğrencilerin elde ettiği bilgileri pratiğe dökme olanağı sağlıyor.

      Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, Türkiye’de bulunan vakıf üniversiteleri ve diğer Avrupa üniversitelerinden çok daha düşük miktarda öğrenim harç bedeli karşılığında eğitim veriyor. Hazırlık eğitimi almak isteyen öğrencilerden alınan harç bedeli1000 Amerikan doları, lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilerden 2000 Amerikan doları harç bedeli istenmektedir. Bu yönü ile Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, her öğrenciye nitelikli eğitim imkânı sağlamaktadır.